Organizator:

Duże emocje podczas CAVALIADA Future!

Podziel się

W sobotni poranek (13 listopada) na warszawskiej CAVALIADZIE publiczność gorąco kibicowała młodym jeźdźcom. Który z nich zwyciężył?

Zakończyły się rywalizacje dzieci na kucach w ramach CAVALIADY Future – konkursu na styl z rozgrywką o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol.

W kategorii Mini i Midi wystartowało łącznie 16 par. Najlepsza w kategorii Mini okazała się Katarzyna Zawadzka na klaczy Wedog Pride N Joy. Drugie miejsce należy do Julii Nazarewicz na wałachu Tango, a trzecie do Maji Nagłay i ogiera Walnut Samson.

Wyniki TUTAJ

W kategorii Midi najszybsza była Zofia Hart Dyke na klaczy MISSISSIPI. Drugie miejsce zajęła Michalina Jach na klaczy KRESKA, a trzecie Zofia Ciszek na ogierze ZUCCHERO A VELO.

Przypomnijmy, że CAVALIADA Future to zawody w skokach przez przeszkody zorganizowane dla młodych adeptów hipiki, którzy startują na kucach. Podczas zawodów kwalifikacyjnych jeźdźcy zdobywają punkty w rankingu, a najlepsi z nich mogą wystąpić w konkursach podczas CAVALIADA Tour. W tym sezonie w kwalifikacjach wzięło udział w sumie aż 164 dzieci. Prawo startu przed publicznością uzyskało po 8 zawodników w każdej z kategorii (mini lub midi). W grupie tej automatycznie znaleźli się też złoci medaliści Pucharu Polski Kuców w grupie A1 i Mistrzostw Polski Młodzików w grupie A2, które zostały rozegrane w Jakubowicach oraz Halowego Pucharu Polski Kuców w grupach A1 i A2, które odbyły się w Sopocie.